ogrodzenia plastikowe Jaki materiał na ogrodzenie plastikowe wybrać?

Jeśli planujesz zainstalować nowe ogrodzenie na swoim podwórku, możesz wybierać spośród różnych rodzajów materiałów ogrodzeniowych. Materiały te obejmują PCV, winyl, tkaninę siatkową i drewno. Można również uzyskać bezpłatne rysunki CAD i pliki BIM programu Revit, aby zapoznać się z ich specyfikacjami i innymi informacjami o produkcie. Jeśli nie masz pewności, jaki materiał ogrodzeniowy będzie najlepszy dla Twojej posesji, możesz zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Te wskazówki pomogą Ci podjąć świadomą decyzję.

Ogrodzenia winylowe

Ogrodzenia winylowe, znane również pod nazwą polichlorku winylu, są popularne wśród wielu właścicieli domów, ponieważ nie wymagają prawie żadnej konserwacji. Są bardzo trwałe i lepiej niż drewno znoszą warunki pogodowe. Ogrodzenie winylowe może również zapewnić całkowitą prywatność Twojego domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach ogrodzeń winylowych. Nie zapomnij również zapoznać się z instrukcją montażu ogrodzeń winylowych! Nie pożałujesz, że zdecydowałeś się na zakup ogrodzenia!

W przeciwieństwie do drewna, winyl nie rozszerza się i nie kurczy pod wpływem zmian temperatury. Na przykład w niskich temperaturach ogrodzenie winylowe może się złamać lub wyszczerbić. Staje się ono również bardziej wrażliwe na bezpośrednie uderzenia. Warto zauważyć, że ogrodzenia z winylu są znacznie droższe w montażu niż ogrodzenia z innych materiałów. Pomimo niższej inwestycji początkowej, ogrodzenia winylowe mogą służyć przez 20 do 30 lat. Te właściwości sprawiają, że dla wielu osób winyl jest doskonałym wyborem. Mają one również wiele innych zalet.

Wybierając ogrodzenie winylowe, należy pamiętać o wyborze materiału, który jest przyjazny dla środowiska. Winyl jest wytwarzany z żywicy pierwotnej i w procesie jego produkcji nie wykorzystuje się paliw kopalnych. Emituje on jedynie niewielką ilość dwutlenku węgla. Inne składniki winylu to chlor i etylen, które znajdują się w gazie ziemnym i ropie naftowej. Jest też PCV, który w całości nadaje się do recyklingu i jest lepszym rozwiązaniem dla środowiska.

Ogrodzenia PCV

Chociaż wiele osób słyszało o instalacjach hydraulicznych z PCW, nie jest prawdą, że wszystkie ogrodzenia z PCW są z nich wykonane. Niektóre typy ogrodzeń z PCV są w rzeczywistości wykonane z hydrauliki PCV. Termin „PCV” jest jednak używany także w odniesieniu do innych produktów, takich jak podłogi i meble. Niektóre ogrodzenia z PCV mają podłoże winylowe, co brzmi bardziej elegancko niż PCV. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o ogrodzeniach z PCV.

Po pierwsze, ogrodzenia z PCV nie wymagają prawie żadnej konserwacji. Nie gniją, nie wypaczają się ani nie odpryskują jak drewno. Nie korodują też tak jak metal czy drewno, dzięki czemu wyglądają doskonale przez wiele lat. Ogrodzenia z PCV są również łatwe do czyszczenia i zachowują swój pierwotny wygląd przez wiele lat. Ogrodzenia z PCV można kupić w różnych kolorach, dzięki czemu pasują do niemal każdej posesji.

Po drugie, ogrodzenia z PCV nie wymagają malowania. Jeśli wybierzemy białe ogrodzenie PCV, pozostanie ono w tym samym kolorze przez cały rok. Nie widać na nim mchu ani brudu. Po trzecie, ogrodzenia mogą być montowane przez właściciela domu bez konieczności korzystania z usług fachowca. Jeśli jednak zajdzie potrzeba naprawy uszkodzonej deski, ogrodzenia z PCW są bardziej wytrzymałe niż inne materiały, w tym drewno. Ogrodzenia z PCV są pięć razy bardziej wytrzymałe niż drewniane.

Tkanina siatkowa

Jeśli chcesz stworzyć bezpieczniejsze środowisko, doskonałym wyborem może być ogrodzenie plastikowe z siatką w kształcie rombu. Materiały te, dostępne w kolorach zielonym, czarnym, pomarańczowym i brązowym, są produkowane z użyciem importowanych koncentratów barwiących, aby chronić ludzi i mienie. Jeśli rozważasz zakup tkaniny siatkowej do ogrodzeń plastikowych, musisz pamiętać o kilku rzeczach. W kolejnych punktach przyjrzymy się kilku najlepszym opcjom.

Ekrany ogrodzeniowe wykonane z wysokiej jakości polietylenu pierwotnego są trwałe i dostępne w różnych kolorach. Zapewniają prywatność, umożliwiając jednocześnie odpowiednią cyrkulację powietrza. W zależności od potrzeb projektu można je dostosować do potrzeb danej przestrzeni. Plastikowe ekrany ogrodzeniowe stanowią uzupełnienie ogrodzeń przemysłowych i mieszkalnych, zapewniając jednocześnie przyjemną estetykę i poczucie prywatności. Oto trzy powody, dla których warto wybrać tkaniny siatkowe do ogrodzeń plastikowych. Poniżej znajduje się bliższe omówienie każdego z tych produktów.

Plastikowa siatka ogrodzeniowa występuje w dwóch głównych rodzajach: do dużych obciążeń i do małych obciążeń. Wytrzymała siatka plastikowa jest zwykle wytwarzana w procesie ekstruzji. Oprócz tego, że można jej używać jako siatki ogrodzeniowej dla kurczaków, można ją również stosować jako tymczasową lub stałą barierę dla roślin i zwierząt. Doskonale nadaje się także do grodzenia jeleniowatych i może służyć przez kilka lat, w zależności od rodzaju i wielkości ogrodu.

Ogrodzenia drewniane

Jeśli zdecydowałeś się na ogrodzenie drewniane, pamiętaj o zarezerwowaniu budżetu na pierwszy zakup. Ogrodzenia winylowe są zazwyczaj tańsze niż drewniane, ponieważ proces produkcji i materiał są tańsze niż drewno. Należy jednak pamiętać, że gatunki drewna mogą się znacznie różnić pod względem kosztów. Należy również wziąć pod uwagę swoje preferencje estetyczne. Niektórzy wolą styl rustykalny, a inni bardziej nowoczesny.

Kolejną zaletą ogrodzenia z kompozytów drewnianych jest jego niska konserwacja i dłuższa żywotność. Przy regularnej konserwacji i malowaniu ogrodzenie z kompozytów drewnianych wytrzymuje zazwyczaj 15-20 lat. Dla porównania, ogrodzenie drewniane wymaga częstego malowania, napraw i sporadycznego mycia wodą. Ponadto, ogrodzenia z kompozytów drewnianych są znacznie bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych, promieni słonecznych i owadów niż ogrodzenia drewniane. Mają też większą trwałość, a ich wygląd jest taki sam jak świeżo pomalowanego ogrodzenia drewnianego.

Innym powodem, dla którego tarcica z tworzywa sztucznego jest dobrym wyborem, jest to, że nie wchłania wilgoci i nie pęka ani nie gnije, gdy jest wystawiona na działanie czynników atmosferycznych. Tarcica z tworzywa sztucznego posiada również inhibisztachety UV, które zapobiegają jej przebarwieniom. Te cechy są szczególnie cenne w przypadku ogrodzenia, które musi być trwałe. Jednak koszty konserwacji wymaganej do utrzymania drewnianego ogrodzenia w dobrym stanie są nadal wyższe niż w przypadku tarcicy z tworzywa sztucznego. I choć ogrodzenia drewniane są droższe w zakupie, stanowią doskonałą inwestycję.

Ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi

Istnieje wiele różnych typów plastikowych ogrodzeń z ogniwami łańcuchowymi. Ten typ ogrodzenia składa się z długich drutów, które są wygięte w pionie, tworząc haki. W każdym miejscu przecięcia drut biegnie po przekątnej panelu ogrodzenia. Dlatego właśnie ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi są tak popularne ze względów bezpieczeństwa. Są one również łatwiejsze w utrzymaniu niż drewniane. Chociaż wyglądają mniej przytulnie niż drewniane, ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi są doskonałym wyborem dla właścicieli domów poszukujących trwałej i bezpiecznej bariery.

Ogrodzenia z ogniw łańcuchowych są często nazywane ogrodzeniami cyklonowymi, ale nie są one niezniszczalne. W przypadku upadku drzewa i zawalenia się ogrodzenia, złamana gałąź lub inne zanieczyszczenia mogą spowodować wygięcie lub pęknięcie ogrodzenia. W zależności od wielkości i stylu ogrodzenia z ogniw łańcuchowych, warto rozważyć dodanie bramy do posesji. Niezależnie od wybranego typu ogrodzenia, przed jego montażem należy skonsultować się z lokalnymi urzędnikami budowlanymi.

W większości ogrodzeń łańcuchowych stosuje się górne poziome sztachety i stężone słupki końcowe. Jeśli ogrodzenie z ogniwami łańcuchowymi jest wyższe niż 10 stóp, można zastosować pośrednie sztachety poziome. Ogólnie rzecz biorąc, plastikowe ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi są trwałe, więc wytrzymają warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Aby określić trwałość panelu ogrodzeniowego, należy sprawdzić instrukcję. Niektóre ogrodzenia są wykonane z polietylenu, a niektóre są także odporne na promieniowanie UV. Wybierając ogrodzenie z plastikowych ogniw łańcuchowych, należy sprawdzić rodzaj materiału, z którego jest wykonane.

Ogrodzenia aluminiowe

W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi, ogrodzenia aluminiowe nie gniją, nie rdzewieją ani nie blakną. Materiał ten jest również odporny na utlenianie i nie reaguje na wilgoć. Dlatego nie wymaga regularnego odnawiania ani malowania, nie wymaga też regularnej konserwacji. Ponadto ogrodzenia aluminiowe nie wymagają regularnego czyszczenia i konserwacji, co czyni je dobrym wyborem w przypadku basenów. Nie ulegają również odbarwieniom na skutek nadmiernej wilgoci ani nie blakną po latach ekspozycji na światło słoneczne.

Ogrodzenia aluminiowe mają również wiele zalet, które sprawiają, że są atrakcyjne dla właścicieli domów. Konstrukcja z możliwością montażu na stojaku oznacza, że panele można regulować w zakresie do 24 cali na długości sześciu stóp. Ta cecha umożliwia dostosowanie paneli do pochyłości terenu, dzięki czemu nie trzeba się martwić o szczeliny lub nierówności podłoża. Ogrodzenia te poradzą sobie z każdym, nawet najbardziej stromym wzniesieniem. Ponadto, ogrodzenia aluminiowe Activeyards są również bardzo odporne na rdzę. Możesz kupić szeroką gamę ogrodzeń aluminiowych, w tym ogrodzenia activeyards.

Chociaż ogrodzenia aluminiowe nie mają takich cech dekoracyjnych jak ogrodzenia z kutego żelaza, mają wiele opcji stylistycznych. Istnieją ogrodzenia z grotami i z płaskimi grotami. Te pierwsze to tradycyjna konstrukcja ze spiczastymi zwieńczeniami. Płaskie szczyty to zazwyczaj podwójne ogrodzenie sztachetowe z pikietami, natomiast te drugie są najczęściej spotykanym typem. Wysokości tych ogrodzeń różnią się w zależności od regionu. Niektóre są dostępne w różnych wysokościach, a inne są wykonywane na zamówienie, aby pasowały do różnych obszarów.

Ogrodzenia kompozytowe

Ogrodzenie kompozytowe to atrakcyjny i trwały sposób ochrony podwórka. Jest ono dostępne w różnych kolorach i można je dostosować do każdego ogrodu. Co więcej, ogrodzenia te są odporne na wiatr i warunki atmosferyczne. Jeśli nie masz pewności co do procesu instalacji ogrodzeń kompozytowych, możesz poprosić o to profesjonalistę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych ogrodzeniach. Wybór ogrodzenia kompozytowego zwiększy wartość Twojej posesji.

Ogrodzenia kompozytowe są wykonane z drewna i tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Materiał ten jest łatwy w utrzymaniu, wymaga jedynie regularnego czyszczenia za pomocą węża. Nie wymagają regularnego malowania i są bardzo odporne na pleśń i gnicie. Nie trzeba często wymieniać paneli, co jest dodatkową zaletą. A ponieważ w ogrodzeniach kompozytowych wykorzystuje się materiały pochodzące z recyklingu, są one również przyjazne dla środowiska! Można nawet wybrać ogrodzenie, które w dotyku i wyglądzie przypomina naturalne drewno.

Montaż ogrodzeń kompozytowych jest łatwy. Po zamontowaniu słupków można przystąpić do kopania otworów w celu zamontowania paneli. Można je montować w układzie jedno- lub dwupiętrowym. Należy upewnić się, że słupki są dobrze osadzone, ponieważ zapobiegnie to przedostawaniu się wody do wnętrza słupków i powodowaniu gnicia. Całkowite utwardzenie cementu zajmie kilka dni. Po zamontowaniu paneli ogrodzeniowych można określić pożądaną wysokość paneli. Dobrym punktem wyjścia jest wysokość czterech stóp nad poziomem gruntu.

By akte